RunTimes.pl

Bieganie to nasza codzienna pasja!

Czym jest maraton warszawski?

Strona Główna - Bieganie Amatorskie - Bieganie w Parku - Maraton - Maraton Warszawski - Polskie Maratony - Polityka prywatności - Regeneracja - Rozgrzewka - Regulamin - Kontakt

Maraton Warszawski - opis

Maraton Warszawski to jeden z najbardziej prestiżowych biegów maratońskich na świecie. Odbywa się corocznie od 1951 roku i ma łącznie 45 000 uczestników.
Maraton Warszawski jest doskonałym przykładem tego, jak globalizację można osiągnąć poprzez wydarzenia sportowe. Wyścig przyciągnął sportowców z ponad 70 krajów i jest ważnym kamieniem milowym w stosunkach międzynarodowych między narodami.

Maraton Warszawski to coroczny maraton w Warszawie w Polsce. Jest to jedna z największych imprez biegowych w Europie i przyciąga biegaczy z całego świata.
Pierwszy w historii maraton w Polsce odbył się w Warszawie 6 listopada 1908 roku. Jego pierwszym zwycięzcą został niejaki Antoni Malinowski z Krakowa.

Maraton Warszawski to jedna z najpopularniejszych imprez biegowych w Polsce. Odbywa się co roku w maju i gromadzi około 20 000 uczestników z całego świata.
Maraton Warszawski jest doskonałym przykładem tego, jak miasto może wykorzystać własne środki do promocji zdrowia i fitnessu. Głównym celem tego wydarzenia jest promocja zdrowego życia wśród osób w każdym wieku, niezależnie od płci i pochodzenia etnicznego.
Maraton został po raz pierwszy zorganizowany przez Polski Związek Lekkiej Atletyki w 1974 roku dla upamiętnienia 100-lecia pierwszego w Warszawie współczesnego biegu maratońskiego, który odbył się 3 maja 1869 roku. Od tego czasu urósł do rangi jednego z najważniejszych wydarzeń sportowych w Polsce .

Strona Główna - Bieganie Amatorskie - Bieganie w Parku - Maraton - Maraton Warszawski - Polskie Maratony - Polityka prywatności - Regeneracja - Rozgrzewka - Regulamin - Kontakt


Ta strona używa plików cookies.
AKCEPTUJĘ